Dny otevřených dveří v 1. SčV navštívilo 250 lidí

27. března 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na 250 návštěvníků využilo možnosti podívat se do provozoven vodohospodářské společnosti 1. SčV v rámci akcí spojených s oslavami Světové dne vody. Informovala o tom dnes mluvčí společnosti Kristina Blaszczyková.

Největší zájem o exkurze byl podle ní mezi studenty středních škol v regionu. Ti využívají prohlídky jako doplnění probírané látky ve škole. Letos se otevřely brány vodohospodářských zařízení v Říčanech, Příbrami, Českém Brodě, Sedlčanech a Jesenici. „Během let si prohlídky získaly slušný ohlas mezi veřejností. Často k nám chodí studenti, kteří získané informace využívají jako doplněk k výuce. Seznamují se s technologií úpravy pitné vody, poznají, jak fungují čistírny, které značně přispívají k ochraně životního prostředí,“uvedla Blaszczyková.

Největší zájem byl o prohlídky úpravny vody v Příbrami Kozičíně a čistírny odpadních vod v Českém Brodě. Lidé se například zajímali o to, co všechno průběh čištění vody vlastně zahrnuje, nebo co se děje s kaly, které po čištění zůstávají v čistírnách.

Pro příští rok plánují vodohospodáři přidat více víkendových termínů, aby umožnili návštěvu lidem, kteří o informace k výrobě a čištění pitné vody mají zájem, ale kvůli pracovnímu vytížení se letošních prohlídek nemohli zúčastnit. „Mimo dny otevřených dveří dává naše společnost zájemcům možnost zorganizovat exkurze i v průběhu celého roku,“ poznamenala mluvčí s tím, že tuto variantu je nutné předem domluvit na telefonním čísle 318 622 631.

„Jednou z činností společnosti je environmentální osvěta veřejnosti a právě exkurze považujeme za jeden z nástrojů, jak občanům výrobu pitné vody a čištění odpadní vody přiblížit,“ vysvětlila Blaszczyková.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace