Dnes začíná II. ročník Life Sciences Film Festival

15. října 2012 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Prevence povodní, voda v krajině

dva potůčky DSCN3013

Dnes začíná na České zemědělské univerzitě v Praze -Suchdole (ČZU) další ročník filmového festivalu o vědě a přírodě, Life Science Film Festival (LSFF – www.lsff.cz). Připomíná to mluvčí ČZU Josef Beránek.

Do čtvrtka 19. října nabídne festival řadu projekcí nejnovějších snímků zabývajících se kvalitou potravin, životního prostředí, přiblíží výzkum čerstvých držitelů Nobelovy ceny a nabídne řadu přednášek a besed. Festival je určen pro širokou veřejnost a je přístupný zdarma. Kompletní informace na www.lsff.cz.

Festival mimo jiné nabídne také celou řadu filmů o vodě, i proto byl v loňském roce partnerem úvodního ročníku také portál Naše voda. V letošním ročníku se zástupce portálu účastní diskuse na téma voda v krajině v úterý 16. října.

Slavnostního zahájení se v Kruhové hale ČZU od 15 hodin zúčastní režisér Vladimír Michálek, držitel Českého lva za film Jak zabít Sekala a tvůrce dalších výjimečných filmů ( Amerika, Zapomenuté světlo, O rodičích a dětech… Také je však podepsán pod dokumenty EM a ON, V chrámu přírody atd). Po zahájení festivalu bude v 16:30 v české premiéře uveden americký film Symfonie půdy režisérky Deborah G. Garcii natočený v letošním roce.

Mezinárodní festival Life Sciences Film Festival se bude věnovat tématům kvality a bezpečnosti potravin, genetice, životnímu prostředí ašetrným technologiím, invazním druhům, udržitelnému rozvoji… a dalším aktuálním tématům z oblasti zemědělských, potravinářských a blízkých věd. Slavnostní vyhlášení festivalových cen za účasti filmových tvůrců a dalších hostů včetně představitelů veřejného života proběhne 17. října od 17.00 v aule ČZU.

Festival opět představí více než sto třicet nových dokumentárních snímků, uvede besedy s filmaři, odborníky i významnými osobnostmi veřejného života a nabídne další doprovodné akce. Odborná porota bude vybírat z více než 40 soutěžních snímků a rozhodne o udělení 9 festivalových cen.

Naše voda

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině