Dnes začalo hlasování „Dřevěná stavba roku 2014“

19. února 2015 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Výběrová řízení

plakát Dřevěná stavba roku 2014

Dnes začalo hlasování v dalším ročníku ankety DŘEVĚNÁ STAVBA ROKU. Informoval o tom vedoucí projektu Dřevěná stavba roku Stanislav Müller.

Hlasující, kteří dají svůj hlas dílům ve všech soutěžních kategorií, se zařadí do soutěže o nádhernou sedací soupravu (viz ilustrační foto). Hlasovat je letos možné ve všech kategoriích najednou, a to konkrétně:

Realizovaná dřevěná hřiště

Návrhy dřevěných konstrukcí

Realizované dřevěné konstrukce

Návrhy moderních domů

Realizované moderní domy

Realizované roubené domy

Realizované interiéry

Hlasování probíhá na webu www.drevenastavbaroku.eu. Souběžně s veřejností bude vítěze kategorií vybírat také odborná porota. Autoři vítězných děl získají mimo jiné unikátní dřevěné diplomy, tentokráte ze dřeva méně známého stromu olše, který byl vyhlášen letošním stromem roku.

V každé kategorii může hlasující poslat svůj hlas maximálně třem nominovaným dílům. Hlavní cenu pro hlasující – luxusní sedací soupravu – vyhraje pouze ten, kdo bude hlasovat ve všech kategoriích. Hlasovat bude možné nejpozději do 24. února a slavnostní vyhlášení výsledků letošní ankety DŘEVĚNÁ STAVBA ROKU 2014 proběhne 17. března 2015 na zámku Křtiny u Brna.

Dřevěná stavba roku je mezinárodní anketa dřevěných konstrukcí, návrhů, projektů, realizací a staveb, které byly postaveny na území České a Slovenské republiky, anebo je čeští a slovenští autoři navrhli pro jinou zemi EU. Anketa je určena pro studenty, projektanty, architekty i realizační firmy působící v dřevozpracujícím průmyslu. Cílem je veřejnosti představit a ukázat možnosti a výhody uplatnění dřeva ve stavitelství. Organizátorem ankety je Nadace dřevo pro život pod záštitou Ministerstva zemědělství ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Svazu měst a obcí.

Naše voda, plakát Nadace dřevo pro život

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Výběrová řízení