Dnes startuje letošní nominační část Ceny Josefa Vavrouška

2. února 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Josef Vavroušek s rodinou archiv

Ode dneška je možné na webových stránkách www.cenajosefavavrouska.cz nominovat kandidáty na prestižní Cenu Josefa Vavrouška. Informoval o tom Martin Gillár z Nadace Partnerství, která od roku 1996 tuto cenu na počest Vavrouška uděluje.

V minulosti tuto cenu ji získali mimo jiné Erazim Kohák, Vladimír Buřt, Martin Bursík nebo v loňském roce soukromý zemědělec Petr Pakosta. „Letošní ročník se ponese ve vzpomínkovém duchu. 18. března totiž uplyne 20 let od chvíle, kdy Josef se svou dcerou Petrou tragicky zahynul pří pádu laviny,“ říká výkonný ředitel Nadace Partnerství Tomáš Růžička. Nominace je možné podávat do 30. dubna.
Nominaci lze podat přímo na oficiálních stránkách cenajosefavavrouska.cz. Stačí uvést jméno a příjmení nominovaného, podrobný popis konkrétního činu nebo činnosti, za kterou je kandidát navrhován a v čem je výjimečný a jméno a kontakt na navrhovatele.

Naše voda, ilustrační foto archiv Josefa Vavrouška (Josef Vavroušek s rodinou)

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství