Dnes je Světový den rybářství, u nás je toto výročí neznámé

Aktualizováno 27. června 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

rybník - rybář - rybáři - IMG_2809

Stejně jako v předchozích letech se ani v letošním roce nekoná na území ČR žádná akce ke Světovému dni rybářství, který každoročně připadá na termín 27. června. Tento svátek rybářů tak alespoň připomínáme na portálu Naše voda.

Hlavním důvodem k vyhlášení Světového dne rybářství byla podpora udržitelného rozvoje rybolovu. Ve světě si tento den připomínají svazy rybářů a nejrůznější rybářská sdružení již od roku 1985, od roku 2001 pod záštitou OSN. V naší zemi, která se chlubí dlouhou rybníkářskou a rybářskou tradicí, a v níž tvoří komunita profesionálních, amatérských i sportovních rybářů početně nejširší komunitu ze všech „hobby“ společenství, se ale žádná akce nekoná a drtivá většina rybářů o existenci Světového dne rybářství ani neví. I tato skutečnost ilustruje vztah naší společnosti k vodě a činnostem s ní spojených.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství