Díky restrukturalizaci ušetřila za tři roky Veolia 750 milionů eur

16. ledna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Veolia voda pro Afriku Guitard - IMG_0677

Výsledkem tři roky trvající restrukturalizace nadnárodní společnosti Veolia jsou výrazné úspory. Informovala o tom ředitelka komunikace Veolia pro ČR Marcela Dvořáková.

Mezinárodní společnost působící ve vodohospodářství, energetice, ale také odpadovém hospodářství se v rámci celosvětové restruktualizace podařilo prakticky smazat svůj dluh i získat finanční prostředky na další investice a rozvoj. Hlavním důvodem, proč se Veolia pustila do tohoto procesu, byla cenová politika. Ředitel Veolie pro střední a východní Evropu Phillippe Guitard doplňuje: “Samozřejmě je jednodušší, když máte monopol, než když jste v klasickém konkurenčním prostředí, ale dnes už není monopol. Podmínky se změnily a Veolia se musela pozastavit a začít se soustředit na své dluhy a způsoby, jak zlepšit tuto situaci.”
Například když před třemi lety byl součástí Veolie i transport, tak bylo v sídle společnosti 1700 lidí, dnes jich je 600. To je jeden z konkrétních dopadů restruktualizace. “Nikdy za 160 let nezažila Veolia takovou změnu. Za tři roky se podařilo udělat 750 milionů eur úspor při obratu 23 miliard eur, “ shrnuje Phillippe Guitard. Dnes skupina Veolia již v podstatě nemá reálnou zadluženost. Z původních 18 miliard klesla na dnešních 7 miliard.
Snížení nákladů pomohla také výrazná reorganizace společnosti. Celosvětové trhy byly rozděleny do 10 zón, z nichž jednou je právě střední a východní Evropa, kterou vede Phillippe Guitard. V každé zemi v rámci této zóny je nastavena jednotná organizační struktura.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace