Díky pomoci vodohospodářů ze Ždáru nad Sázavou jezdí na Novoměstsku nová sanitka

29. března 2017 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Vodovody a kanalizace

sanitka pomoc VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ

Divize Žďár nad Sázavou VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., pomohla finančním darem získat Nemocnici v Novém Městě na Moravě zcela nový a moderně vybavený sanitní vůz, který převeze pět pacientů najednou. Informovala o tom vedoucí marketingu a komunikace společnosti Iva Šebková.

Slavnostní předání vozu se uskutečnilo 28. března a nyní je již sanitka v plném provozu. „Pomoc nemocnicím a především lidem, kteří pomoc potřebují, je naším dlouhodobým cílem. Proto jsme neváhali, a když jsme se dozvěděli o tom, že nemocnice nutně potřebuje obnovit vozový park sanitek, rozhodli jsme se tuto snahu finančně podpořit,“ uvedl ředitel žďárské divize VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., Karel Fuchs. VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., si totiž klade za cíl nejen kvalitně provozovat vodovody a kanalizace, ale také být společensky odpovědnou organizací. Nejde jí tedy jen o podnikání, ale také o to „být dobrým sousedem“ a dělat něco navíc pro regiony, kde dlouhodobě podniká. V listopadu loňského roku se právě za tyto aktivity VAS stala vítězem Národní ceny za společenskou udržitelnost a udržitelný rozvoj.  „Jsme rádi, že i díky nám se dočkají nemocní lidé lepšího komfortu při přepravě,“ doplnil Fuchs.

Novoměstská nemocnice má v současné době má sedmnáct sanitek. Jejich stáří je v průměru třináct let a sanitky ročně najedou přes čtyřicet tisíc kilometrů často v náročném horském terénu za ztížených povětrnostních podmínek. Přepraví téměř třicet tisíc pacientů ročně, a to jednak na vyšetření do nemocnice, ale vozí i děti do kojeneckých ústavů nebo převáží pacienty do lázní. Největší část pasažérů pak tvoří nemocní dojíždějící na dialýzu.  Řidiči vozů nejen usedají za volant, ale musí s pacienty manipulovat, nakládat je do vozu a doprovází je taktéž na vyšetření. Právě z tohoto důvodu má velký význam také vnitřní vybavení sanitního vozu, který je vybaven plošinou pro nájezd lehátka nebo invalidního vozíku.

Na nákup sanitky v hodnotě přes 1,1 milionu korun přispělo celkem kromě VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., třináct dárců, od kterých nemocnice v souhrnu obdržela částku 715.603,- Kč. „Velmi si vážíme této podpory.  Vnímáme to jako projev toho, že služby, které prostřednictvím dopravní zdravotní služby poskytujeme, jsou vnímány veřejností jako potřebné“, řekla ředitelka Nemocnice v Novém Městě na Moravě Věra Palečková.

Naše voda, dokumentární foto: VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Vodovody a kanalizace