Deník: Vznikne na Labi něco jako Baťův kanál?

Aktualizováno 20. února 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

za pár let by se možná turisti mohli plavit po Labi stejně jako na Baťavě kanále - foto PMO

V Nymburku se jednalo o budoucnosti lodní dopravy a rozvoji turismu na Labi. Zástupci měst a obcí se domluvili na vzniku společnosti, která by zajišťovala běžné záležitosti na vodní cestě. Píše to Nymburský deník. Mohlo by tak vzniknout něco podobného jako je například na Moravě Baťův kanál.

Podle starosty Nymburka Miloše Petery je třeba, aby obce aktivně podporovaly turistický průmysl. „V loňském roce jsme podepsali Memorandum o spolupráci při budování veřejných přístavišť. 
V letošním roce budou hotové projekty, v roce 2014 by se mělo začít s jejich výstavbou,“ informoval v Deníku Petera.

Veřejná přístaviště postaví Ředitelství vodních cest, obce vybudují infrastrukturu, přístupové cesty a zajistí základní údržbu. „Je to první krok k tomu, aby se na Labi rozvinula soukromá lodní doprava, která do měst a obcí přiláká více turistů. V budoucnu by měla vzniknout společnost, která by s příslušnými úřady a organizacemi řešila aktuální problémy a starala se o propagaci a koordinaci podnikatelských aktivit podél Labe,“ nastínil Petera.

V nejbližší době obdrží obce návrh na zřízení této obecně prospěšné společnosti. Všichni se chtějí do dvou měsíců znovu sejít. „Inspirovali jsme se úspěšným projektem Baťův kanál, který je vyhledávanou turistickou atrakcí. Labe má daleko větší potenciál, bohužel ho zatím nikdo nedokázal využít,“ dodal v Deníku Petera.

Problémem ale může být to, že vláda asi zruší podnik Ředitelství vodních cest.

Zdroj: Deník.cz

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině