Deník: Oprava Rolavy už začala

11. května 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Rybářství a rybníkářství

Smlouva o směně pozemků vodních ploch v areálu Rolava mezi karlovarským rybářským svazem a městem sice ještě podepsána není, rekonstrukci areálu ale už nic nestojí v cestě. Rybáři rekonstrukci neblokují, napsal Karlovarský deník.

„Město může s naším souhlasem práce zahájit a podle mých informací se tak už děje,“ uvedl v Deníku Michal Blahůšek, předseda karlovarské organizace Českého rybářského svazu.

To je pro město velmi dobrá zpráva, protože zahájení letní sezony na Rolavě, které připadá na 1. června, se blíží. Rybáři od města získají navíc vodní plochu v Kolové a dva rybníky v Karlových Varech a do výpůjčky na pětadvacet let obdrží část pozemků v Krokově ulici a v Rybářích. Obě smlouvy ale chtějí podepsat najednou.

Rolava tak po letech přestane být chovným rybníkem a stane se plnohodnotným odpočinkovým a koupacím areálem. „Mezi velkou a malou vodní plochou bude opravena hráz, následně dojde k opravě břehů, ostrůvků a úpravě dna. Všechny tyto zásahy zajistí, že voda v koupališti bude kvalitní,“ slíbil náměstek primátora Petr Bursík.

Zdroj: Deník.cz

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství