Den Vltavy s přívozem zdarma

20. března 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Vltava převoz loď stará

V sobotu 21. března proběhnou na pražské náplavce ve spolupráci s Farmářskými trhy oslavy Dne Vltavy, které pořádá Vševltavský spolek. Informoval o tom server tvpraha7.cz.

V provozu bude zdarma pražský přívoz, ale i celá řada unikátních lodí. Občané Prahy 7 si tak mohou vyzkoušet, jak by mohl fungovat chystaný přívoz u Pražské tržnice, nebo vyplout na exkurzi v Lodním muzeu říční nákladní dopravy v Holešovickém přístavu. Lidé zažijí plavbu třeba na nejstarší osobní, salónní rychlolodi Nepomuk, klasických výletních lodí, dvojstěžníku z konce 19. století, ale i na historické benátské gondole.

Zájemci se mohou také těšit na různé atrakce s námořnickou tématikou a nevšední zážitky. Profesionální potápěči předvedou, jak funguje unikátní potápěčský zvon Keson, písně plavební zahraje pětičlenná námořnická kapela Matylda-banda de la marina, Vltavu bude brázdit historicky první regata osobních lodí.

Oslavy souvisí také se Světovým dnem vody, který spadá na neděli. „Cílem akce je připomenout občanům Prahy význam Vltavy pro naše město. Chceme návštěvníky seznámit s poněkud skrytým světem Vltavy a života kolem ní. Myslím, že se lidi sami přesvědčí o tom, jak pestrý a bohatý je to svět“, popsal základní cíle akce Zdeněk Bergman, převozník pražský a předseda Vševltavského spolku.

Více informací o akci lze najít na www.vsevltavskyspolek.cz

Zdroj a foto: tvpraha7

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství, Vodovody a kanalizace