Dělníci objevili v korytě Ohře munici, a ne jednou

7. srpna 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

PICT7235 Ohře

Až do konce října budou dělníci pracovat v chebském korytě Ohře, dvakrát už ale musel práce přerušit pyrotechnik. Jak totiž informovala karlovarská mutace deniku.cz, v řece ležela nevybuchlá munice.

„V korytě řeky Ohře v Chebu mezi vyrovnávacím jezem a Ašským mostem začíná oprava zděné opěrné zdi,“ sdělil Martin Cidlinský, vedoucí odboru technicko-provozní činnosti Povodí Ohře. Předmětem prací bude podle něj především oprava spárování této zdi pro zajištění její dlouhodobé životnosti. Proběhlo jímkování části stavby pro možnost provádění oprav i pod běžnou hladinou vody. V současné době probíhá čištění poškozených spár. Opravy mají pokračovat do října a přijsou přibližně na pět milionů korun.

Hned při začátku prací čekalo na dělníky nemilé překvapení. Dvakrát totiž v řece našli nevybuchlou munici z druhé světové války. „V obou případech byl chebským policistům nahlášen podezřelý předmět,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Valenta.

Na místo tak dvakrát během necelého týdne přijel pyrotechnik z teplické skupiny Expozitura. Ten potvrdil, že se jednalo o pancéřovou pěst a o dělostřelecký granát ráže 50 milimetrů, oba z období 2. světové války. „Pyrotechnik munici zajistil a odvezl k odbornému zneškodnění,“ dodal Valenta.

Zdroj: www.denik.cz

Související rubriky: Čistota vody a rekreace