Další ročník projektu pro školáky „Hledej pramen vody 2016“

29. ledna 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Vodovody a kanalizace

kap

Základní školy z Ostravy a okolí se mohou hlásit do dalšího ročníku osvětového projektu Hledej pramen vody. Ten vyhlašuje společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) a je určen dětem 4. a 5. tříd. Děti budou plnit úkoly, u kterých se dozví, proč je voda tak cenná a je třeba si jí vážit.

Projekt vyvrcholí velkým finále v červnu na Slezskoostravském hradě. Loni se projektu zúčastnilo přes 1000 školáků.

„Projekt pořádáme u příležitosti Světového dne vody, který připadá na 22.3. V tento den obdrží školáci první úkol. Ale hlásit se je třeba do 22.2. na stránkách www.hledejpramenvody.cz,“ připomíná základní termíny projektu Radka Vanková, tisková mluvčí společnosti OVAK. A dodává, co by si měly děti z projektu odnést. „Školáci vnímají, že se mluví o suchu a nedostatku vody ve světě. O vodě samotné toho ale často nevědí příliš mnoho. Netuší, odkud k nim voda přitéká a proč mohou být její zásoby omezené. To všechno a ještě řadu dalších informací se při plnění úkolů zábavnou formou dozví,“ vysvětlila.

V první fázi projektu obdrží školáci 6 úkolů. Ti, kteří je vyřeší nejlépe, se pak utkají ve velkém finále v červnu na Slezskoostravském hradě, kde pro ně bude připraven bohatý program. Tři nejúspěšnější třídy získají jednodenní výlet za krásami Moravskoslezského kraje a všichni finalisté věcné ceny.

Průběžné výsledky mohou děti sledovat na stránkách projektu a zároveň mají příležitost sdílet své zážitky na facebookovém profilu.

Projekt se těší oblibě u dětí i vyučujících, což potvrzuje učitelka loňské vítězné třídy na Základní škole v Ostravě – Hrabůvce Zdeňka Třosová. „Plnění úkolů děti bavilo a těšily se na to. Každé kolo hodně prožívaly a snažily se vše splnit co nejlépe. Bylo příjemné vidět, jak se zároveň mění jejich pohled na vodu jako takovou,“ řekla učitelka.

Naše voda, foto: Kapka

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Vodovody a kanalizace