Další MiNiGRANTY Veolia jsou rozděleny

24. června 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Minigranty 2016

Již devátým rokem poskytla 1. SčV, a.s. svým zaměstnancům možnost získat finanční podporu na projekt, který má veřejně prospěšný charakter. Informovala o tom mluvčí 1. SčV, a.s., Kristina Blaszczyková.

Podporu lze získat prostřednictvím Nadačního fondu Veolia díky projektu MiNiGRANTY. Slavnostní vyhlášení úspěšných žadatelů se konalo dnes v příbramské restauraci Atollo. „Zaměstnanci mohou žádat o maximální podporu 50 tisíc korun. Za devět let trvání projektu MiNiGRANTů podpořila společnost 43 projektů za téměř 1,5 milionu korun,“ upřesnila Blaszczyková.

Oblastí, ve kterých se zaměstnanci skupiny Veolia ve volném čase angažují, je celá řada. Jedná se zejména o volnočasové aktivity dětí a mládeže, podporu znevýhodněných skupin (senioři, handicapovaní, sociálně znevýhodněné skupiny), ochranu životního prostředí či osvětu veřejnosti. „Prostřednictvím MiNiGRANTů máte teprve možnost poznat, kolik vašich kolegů se aktivně ve svém volném čase dobrovolně angažuje v různých neziskových organizacích, či nezištně pomáhá druhým.“ uvedla Blaszczyková.

V letošním roce uspělo za 1. SčV, a.s. se svou žádostí celkem sedm projektů, mezi které bylo rozděleno 200 tisíc korun. Finanční podporu získala obecně prospěšná společnost ALKA, která finance využije pro nákup kávovaru do Nácvikového kiosku. Další grant pomůže zlepšit podmínky skautského tábora díky příspěvku na nákup materiálu na výstavbu nových podsadových stanů. V souvislosti s podporu biodiverzity společnost podpoří nové včelaře a napomůže tak zachování tradice včelařství v naší zemi. Podpora činnosti mladých muzikantů tím, že díky získaným financím nahrají vlastní CD je další z vybraných projektů. V letošním roce nechybí také podpora mladých hasičů, či podpora modelářského kroužku, což napomáhá k prospěšnému využití volného času. Neméně zajímavý je projektem je osvěta zaměřená na podporu mateřství  v rámci Světového týdne respektu k porodu. „Každým rokem počtu žádostí přibývá, v návaznosti s tím samozřejmě narůstá i rozmanitost témat projektů. Výběr není vůbec jednoduchý, ale snažíme se, abychom rozdělenými penězi pokryli co nejširší oblasti aktivit.“ doplnila Blaszczyková

Úspěšným žadatelům, kteří se zúčastnili slavnostního vyhlášení v příbramské restauraci Atollo,  předala MiNiGRANT ředitelka Nadačního fondu Veolia Vendula Valentová a generální ředitel 1.SčV, a.s. Ivan Eis.

Společnost 1. SčV, a.s. je provozovatelem vodovodů a kanalizací v majetku obcí a měst na Příbramsku, Praze-západ a Praze-východ. Společnost zásobuje pitnou vodou 95 tisíc obyvatel a spravuje 813 kilometrů vodovodní sítě a 571 kilometrů kanalizačních stok. K lepší a dostupnější informovanosti zákazníků slouží zákaznické centrum v Příbrami a kontaktní místa v Sedlčanech, Mníšku pod Brdy, Říčanech, Českém Brodě a Jesenici a nepřetržitá zákaznická linka 840  111 322.

Naše voda, foto 1.SčV, a.s.

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace