Dálkové odečty chrání zákazníky SčVK

20. března 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

vodoměr nový

Celkem 6 892 vodoměrů již instalovala svým zákazníkům společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) pro dálkové odečty vodoměrů. Informovala o tom mluvčí SčVK Iveta Kardianová.

„Systém dálkových odečtů se používá hlavně v rizikových vodoměrných šachtách, u měsíčně fakturovaných odběrů a při kontrolní činnosti,“ uvedla Kardianová. Jedná se v podstatě o zařízení, čili modul, kterým je fakturační vodoměr osazen.  Stav zaznamenaný na vodoměru je prostřednictvím modulu a dálkové rádio frekvenční komunikace předáván do počítače. Veškerá data jsou ukládána v paměti modulu a v zákaznickém systému.

Systém dálkových odečtů začala SčVK využívat před čtyřmi lety. Na počátku se jednalo o 750 odběrných míst, dnes se jedná o více jak devítinásobek.  Implementace tohoto systému, ale i dalších nových technologií pro zlepšení komfortu zákazníka i eliminaci rizik bezpečnosti zaměstnanců bude pokračovat i v dalších letech.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace