Cvičení ukázalo, že Praha by teď odolala velké vodě

4. října 2011 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině

Protipovodňové cvičení Voda 2011, které proběhlo o víkendu ukázalo, že hlavní město by nezaplavila velká voda jako při povodni v roce 2002. Prahy by zvládla hladinu i o 50 centimetrů vyšší. Oznámil to pražský magistrát.  

Vojáci, hasiči a lidé ze Správy služeb hl. m. Prahy postavili zábrany za hodinu a půl, proti plánovaným čtyřem hodinám.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na bezchybném cvičení podíleli,“ uvedl primátor Bohuslav Svoboda, který si byl zábrany prohlédnout. Jedinou vadou nalezenou při cvičení byl chybný sloupek u hrazení ve Stromovce. „Je to technická záležitost, kterou v krátké době odstraníme. Tak se ukazuje, že podobná cvičení jsou na místě,“ uvedl šéf Správy služeb hl. m. Prahy Josef Juránek.

Cvičení se uskutečnilo v Praze 7, v Holešovicích a ve Stromovce. Radnice Prahy 7 nenechala nic náhodě. „Informovali jsme všechny obyvatele, kterých se cvičení dotklo, dostali jak dopisy do schránek, tak jsme vše zveřejnili na našem webu, v našem časopisu a připravili jsme i informační plakáty,“ uvedl starosta Prahy 7 Marek Ječmének. I když v určitých úsecích byla omezena doprava, lidé brali cvičení jako zpestření sobotního dopoledne, a to i přesto, že jim v některých místech u řeky hrazení zabránilo v přímém přístupu do ulice.

Zdroj: Magistrát hl. města Prahy

Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině