Čtyři moravské kraje vydaly zcela nový společný magazín

19. ledna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Naučná stezka kotvice - IMG_1814

Nový propagační materiál čtyř moravských krajů s názvem „To nejlepší z Moravy a Slezska“ byl dnes představen na veletrhu cestovního ruchu Regiontour. Informovala o tom tisková mluvčí Krajského úřadu Jihomoravského kraje Monika Brindzáková.

Magazín je určen zahraničním návštěvníkům moravských krajů. Smyslem jeho vzniku bylo nabídnout zahraničním trhům formou přitažlivých fotografií a poutavých článků cestovatelské zajímavosti a novinky z Moravy a Slezska. Nejedná se o turistického průvodce, ale o magazín, který má vyvolávat emoce a touhu destinaci Morava a Slezsko navštívit. Potenciální návštěvníky tak na sto stránkách oslovuje mimořádné krajinářské, architektonické a duchovní bohatství moravských krajů. Představuje i um a zručnost obyvatel Moravy a Slezska včetně folklorní jedinečnosti nebo lokální gastronomie. Magazín vychází s ohledem na zahraniční cílové skupiny Moravy a Slezska v polštině a angličtině (každá mutace v počtu 10 000 kusů).

Zástupci jednotlivých krajů na společné tiskové konferenci představili své nejnovější úspěšné projekty. „Příkladem úspěšného projektu Jihomoravského kraje je zábavně vědecké centrum VIDA!, které za dvouletou existenci navštívilo přes 460 tisíc návštěvníků. Dalším velkým investičním projektem se spoluúčastí kraje je Archeopark Pavlov, který se otevřel v loňském roce a získal ocenění titulem Stavba roku 2016.

Kraje Jihomoravský, Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský úzce spolupracují při vytváření společných projektů už od roku 2005. Všechny projekty byly vždy přijaty velmi příznivě především širokou veřejností a staly se vyhledávaným „zbožím“ ve všech krajích. V minulých letech byly vydány např. publikace „Duchovní dědictví Moravy a Slezska“ (2012), „Lázně s chutí Moravy a Slezska“ (2013), „Gastronomie a folklór Moravy a Slezska“ (2014), „Gastronomie a folklór Moravy a Slezska“ (205) a Mapa zážitků Moravy a Slezska (2016).

Další podrobnosti z veletrhu Regiontour najdete na www.kr-jihomoravsky.cz .

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (naučná stezka Kotvice u obce Studénka na Ostravsku)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Prevence povodní, voda v krajině