Čtvrtina Prahy je bez vody! Praskl důležitý vodovod

Aktualizováno 24. července 2013 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Severní oblast Prahy je bez vody a bude zřejmě až do čtvrtečního rána. Uvedly to ve středu Pražské vodovody a kanalizace (PVK).

„Dnes před polednem vznikla havárie vodovodního řadu o průměru 800 mm v ulici Formánkova v Praze 8. Vodovodní řad je z roku 1965,“ sdělily PVK.

Na místě vytékala voda rychlostí až 1000 l/s a došlo k zatopení několika ulic. Vodovodní řad se podařilo uzavřít. Havárie je velmi komplikovaná a řad je uložen v několika metrové hloubce.

Bez dodávky vody je oblast Střížkova, Proseku, Kobylis, Ďáblic a část Libně a Vysočan. Pražské vodovody a kanalizace vyslaly na místo několik desítek cisteren a náhradní zásobování bude také posíleno o cisterny Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy a Středočeských vodáren.

„Pokud havárie způsobila občanům škody na majetku, nechť se obrátí na naši společnost a náhrada škod jim bude vyplacena v plné výši v rámci pojištění. Pravděpodobnou příčinou havárie jsou pohyby půdy s následným tlakem na potrubí, jelikož i v období velkého sucha se půda smršťuje a působí na vodovodní řad,“ oznámily PVK.

Hrubý odhad ukončení havárie a obnovení dodávky vody je v pozdních ranních hodinách.

Naše voda

 

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Vodovody a kanalizace