ČT: Spor o vodu otřásá Liblínem i Plzeňským krajem

7. března 2013 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

ilustrační foto

Spor o vodu i místní zámek zmítá Liblínem na Rokycansku. Obyvateli obce Zdeňku Struhovskému „vyschly“ kohoutky už před dvěma měsíci. Od vody ho odpojil liblínský dům s pečovatelskou službou, který je pro sousední dům jediným zdrojem. Informovala o tom televize ČT24.

Podle vedení ústavu je to proto, že Struhovský nepožádal o prodloužení smlouvy na dodávky vody. Sám ale tvrdí, že je to pomsta za to, že řediteli domu s pečovatelskou službou zabránil stavět v areálu liblínského zámku. Sporem se zabývá i krajské zastupitelstvo, ve kterém to kvůli liblínské vodě začalo vřít – radní prý navrhovali, aby se Zdeněk Struhovský pokusil ředitele ústavu podplatit.

Proti stavbě nového moderního ubytování v areálu liblínského zámku se Zdeněk Struhovský postavil, aby ochránil vzhled památky. Reakce od ředitele domu s pečovatelskou službou prý byla důrazná. „Snažil se mě vydírat s tím, že si nedovede představit můj další život na Liblíně, a jestli si uvědomuji, že je na Liblíně nedostatek vody,“ shrnul v ČT24 Zdeněk Struhovský. Od ledna mu také voda, jejímž jediným zdrojem je dům s pečovatelskou službou v sousedství, neteče.

Zdroj a více: ČT24

Související rubriky: Vodovody a kanalizace