ČRO: Osud turistických lodí na Labi je nejistý

Aktualizováno 12. března 2013 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Prevence povodní, voda v krajině

hladina5

Na plavbu na dolním Labi na Litoměřicku a Ústecku si výletníci mohou vyjet už pět let. Labská paroplavební společnost, která k tomu účelu sdružila polabská města a obce, je ale v ohrožení, informoval Český rozhlas.

Jízdní řády lodí zatím nejsou stanovené, i když sezóna začne už za několik týdnů.

O účast v Labské paroplavební společnosti, která sdružuje obce a města k tomuto druhu dopravy, je ale stále menší zájem, především na trasách od Litoměřic proti proudu řeky směrem na Roudnici a Štětí.

Za některé obce to vyjádřil roudnický starosta Vladimír Urban z Unie pro Roudnici: „Plavba k nám nahoru, kde jsou zastávky v Nučničkách, Roudnici, Štětí a Horních Počáplech, byla málo navštěvovaná, jezdili jen jedinci. A ekonomicky je to neúnosné. Pokud zůstaneme v Labské paroplavební, tak jen asi jako přispívající člen korunu za občana. Ale určitě ne, zvláště v současné situaci nemůžeme přispívat nějakou větší částkou,“ řekl v Českém rozhlase Urban.

Naopak o plavby obráceným směrem – tedy na Píšťanské jezero a na Ústí byl větší zájem, jak na to bude Labská paroplavební společnost společnost reagovat, ale není jasné. Podle Českého rozhlasu se čeká na vyjádření města Ústí, říká předseda správní rady a krajský radní za ČSSD Jan Szántó

Zdroj: Český rozhlas

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině