ČR a Polsko podepíšou při vládních konzultacích dohodu o vodách

16. dubna 2015 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dohodu o spolupráci na hraničních vodách v oblasti vodního hospodářství podepíšou český a polský ministr životního prostředí během společného zasedání vlád Česka a Polska, které se v pondělí uskuteční v Praze. ČTK o tom dnes informoval tiskový odbor vlády.

Kromě ochrany životního prostředí budou účastníci třetích česko-polských mezivládních konzultacích mluvit také o energetické unii EU, spolupráci v zemědělství, dopravě či obraně a o dalším fungování Visegrádské skupiny, jejíž předsednictví Česko na konci roku předá právě Polsku.

Dohoda o spolupráci na hraničních vodách, kterou podepíšou ministři Richard Brabec a Maciej Grabowski, nahradí obdobnou úmluvu obou zemí z roku 1958. Nová smlouva podle českého ministerstva životního prostředí více zohledňuje ochranu vod před znečištěním, ochranu jakosti a množství vod a ochranu před povodněmi.

„Toto setkání bude vynikající příležitostí prodiskutovat nejdůležitější otázky vzájemných vztahů, jako je budování přeshraniční dopravní infrastruktury, energetická bezpečnost, obchod a investice či spolupráce v oblasti bezpečnosti a obrany. Rádi bychom se s polskou stranou domluvili také na koordinaci našich navazujících předsednictví ve Visegrádské skupině,“ uvedl ke společnému zasedání vlád Sobotka.

Zdroj: ČTK – ilustrační foto archiv Naše voda

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka