ČIŽP zve na Den otevřených dveří

21. června 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

ČIŽP - krokodýl pašeráci

Česká inspekce životního prostředí představí (ČIŽP) v pondělí 26. června svoji práci veřejnosti. Informovala o tom Jana Jandová z ČIŽP s tím, že inspekce ukáže mimo jiné kobry v lihu, drápy a zuby z tygra nebo přístroj, který odhalí přesné složení vašeho šperku.

Zuby a drápy z tygra, sošky ze slonoviny, kobry v lihu či peněženky z krokodýlí kůže či vůz, který dokáže změřit znečištění ve vzduchu, nebo přístroj, který během několika sekund odhalí přesné složení vašeho šperku. To je jen malá část z toho, co budou moci vidět návštěvníci, kteří přijdou v pondělí 26. června na Den otevřených dveří ČIŽP. Inspektoři představí atraktivní přístroje, které využívají ke své práci. K vidění budou také působivé exempláře zvířat z české i světové přírody chráněné úmluvou CITES a kuriózní předměty a výrobky z ohrožených druhů živočichů zabavené pašerákům.

Den otevřených dveří ČIŽP je v dopolední části určen žákům základních škol, v odpolední části pak široké veřejnosti. Na své si přijdou velcí i malí návštěvníci. „V rámci prohlídky ukážeme zájemcům například laboratoř, kde měříme zápach, a přítomní si sami budou moci ověřit si, jak bystrý mají čich. K vidění bude i vůz, se kterým jezdíme kontrolovat, jaké látky vypouštějí továrny do ovzduší. Návštěvníci si také mohou přinést šperk, o jehož složení mají pochybnosti a my jim ho zdarma otestujeme. Děti určitě zaujme živý kůrovec, žeroucí strom, pohladit si mohou srst vlka, potěžkat želvu karetu a v neposlední řadě si třeba zasoutěžit ve správnosti vytřídění odpadu. Cestovatelé se zase dozvědí, jaké rostliny, živočichy nebo suvenýry si nesmí přivézt z dovolené, protože by se mohli dostat do konfliktu se zákonem,“ zve na akci Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

Den otevřených dveří se koná v budově ředitelství České inspekce životního prostředí, Na Břehu 267/1a v pražských Vysočanech v blízkosti parku Podvinní. Prohlídky pro veřejnost začínají od 13 hodin a pak vždy v každou celou hodinu (14, 15 a v 16 hodin).

Spojení MHD: Tramvaj č. 16, zastávky Nádraží Vysočany nebo Polikninika Vysočany a poté 5 minut chůze, metro – zastávka Vysočanská, východ směr ulice Sokolovská a poté 5 minut chůze.

Naše voda, ilustrační foto: ČIŽP

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině