ČIŽP pořádá tento čtvrtek Den otevřených dveří

20. června 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

kareta obrovská vycpanina - ČIŽP

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) otevře tento čtvrtek, 23. června své brány veřejnosti. Informovala o tom dnes zástupkyně tiského mluvčí ČIŽP Jana Jandová.

Velké obojživelné brodivé auto určené k zásahu při povodních. Přístroj, co umí „najít“ zlato. Vůz, který dokáže změřit znečištění ve vzduchu, a navíc vlk, mořská želva, kobra, tygr a jeho drápy i zuby. To je jen malá část z toho, co budou moci vidět návštěvníci, kteří přijdou ve čtvrtek 23. června na Den otevřených dveří ČIŽP. Akce se koná u příležitosti 25 let od vzniku této instituce a představí atraktivní přístroje, které inspektoři ČIŽP využívají ke své práci. K vidění budou také působivé exempláře zvířat z české i světové přírody chráněné úmluvou CITES a kuriózní předměty a výrobky z ohrožených druhů živočichů zabavené pašerákům.

Den otevřených dveří ČIŽP je určen široké veřejnosti a na své si přijdou velcí i malí návštěvníci. „Všichni budou mít ojedinělou možnost prohlédnout si například naši laboratoř na měření zápachu a ověřit si, jak bystrý mají čich. Ukážeme také vůz, se kterým jezdíme kontrolovat, jaké látky vypouštějí továrny do ovzduší. Všechny přístroje, s nimiž pracujeme, si návštěvníci mohou sami vyzkoušet. Děti určitě zaujme, že na vlastní oči uvidí kůrovce, jak žere strom. Zjistí, jaká je na dotyk srst vlka a mohou si také zkusit správně vytřídit odpad. Cestovatelé se zase dozvědí, jaké rostliny nebo živočichy si nesmí přivézt z dovolené, protože by se mohli dostat do konfliktu se zákonem,“ zve na akci Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

Den otevřených dveří se koná v budově ředitelství ČIŽP, Na Břehu 267/1a v pražských Vysočanech, v blízkosti parku Podvinní. Prohlídky začínají vždy v 15:00, 16:00 a 17:00.

Spojení MHD: Tramvaj č. 16, zastávky Nádraží Vysočany nebo Polikninika Vysočany a poté 5 minut chůze, metro – zastávka Vysočanská, východ směr ulice Sokolovská a poté 5 minut chůze.

Naše voda, ilustrační foto: ČIŽP (zabavené vycpaniny karet)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství