V Chomutově probíhá další rekonstrukce kanalizace

28. srpna 2012 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

100_7897 štola

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájila v Chomutově rekonstrukci kanalizace v Hornické ulici. Informoval o tom dnes mluvčí SVS Jiří Hladík.

SVS podle generálního ředitele Bronislava Špičáka realizuje letos v tomto městě více vodohospodářských staveb. „Rekonstrukci kanalizace v Hornické ulici provádíme v koordinaci s již dříve zahájenou rekonstrukcí v Kostnické ulici,“ podotýká ředitel.

Původní jednotná betonová kanalizace v Hornické ulici byla ve špatném technickém stavu, proto byla navržena její rekonstrukce. Nově se pro kanalizaci  použije potrubí z kameniny průměru 300 mm v délce 125 metrů. Zároveň bude přepojeno všech 12 stávajících kanalizačních přípojek na trase a šest přípojek pro uliční vpusti. Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 21. srpna 2012, vlastní práce pak 23. srpna a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 23. listopadu 2012. V oblasti obnovy majetku pro okres Chomutov je pro rok 2012 naplánováno v této kategorii 19 staveb za celkových 62,83 milionů korun bez DPH.

Naše voda

Související rubriky: Vodovody a kanalizace