Cheb dostal pokutu za chyby v soutěži o turistické využití břehu Ohře

15. prosince 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

pitko-img_1565

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zamítl rozklad zadavatele proti rozhodnutí o nezákonném postupu města Chebu v zadávacím řízení „Turistické využití levého břehu Ohře“ a potvrdil tak uloženou pokutu ve výši 300 000 Kč.

Informovalo o tom dnes tiskové oddělení ÚOHS s tím, že se město Cheb dopustilo porušení zákona o veřejných zakázkách, když v zadávací dokumentaci uvádělo odkazy na konkrétní výrobky, například u laviček, stojanu na kola, pítek, informačních tabulí, odpadkových košů a dalších položek. Uvádění specifických označení zboží je přitom zákonem zakázáno, neboť jsou tak znevýhodněni dodavatelé, kteří nabízejí technicky obdobné řešení, nikoliv však přímo požadovaný konkrétní výrobek. Postup zadavatele pak mohl mít vliv na výběr nejvhodnější nabídky.

V rámci námitek rozkladu se zadavatel snažil argumentovat tím, že odkazy na konkrétní výrobky byly opodstatněné, nicméně předseda ÚOHS jeho argumentaci odmítl a rozhodnutí potvrdil.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (pítko)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině