Chalupa jmenoval novou řádnou ředitelku Státního fondu životního prostředí

Aktualizováno 19. června 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

Blatná - park IMG_0998

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa jmenoval do funkce ředitelky Státního fondu životního prostředí ČR Radku Bučilovou, která byla pověřena řízením fondu od prosince 2010. Informoval o tom dnes mluvčí ministerstva Matyáš Vitík.

Ministr podle jeho slov ocenil především její kvalitní a přínosnou práci pro program Zelená úsporám. „Radka Bučilová se v čele fondu osvědčila. Její vysoká míra pracovního nasazení se pozitivně odrazila v působení jak uvnitř organizace, tak i směrem k veřejnosti. Svým přístupem výrazně přispěla ke zlepšení činnosti v rámci resortu životního prostředí. Fond pod jejím vedením dokázal administrovat všechny žádosti v programu Zelená úsporám. Podařilo se splnit cíl programu, tedy proplatit všechny řádně podané, zrealizované a doložené projekty,“ uvedl Chalupa. Podle něj je prioritou pro tento rok nastartování programu Nová zelená úsporám 2013, kde příjem žádostí v rámci 1. výzvy začne v srpnu letošního roku.

Radka Bučilová vystudovala VŠCHT v Praze. V čele fondu stála již v letech 2000 až 2003. V uplynulých letech zastávala různé pozice ve státní správě. Pracovala na MŽP i jako poradkyně na Ministerstvu spravedlnosti ČR, byla ředitelkou odboru na Ministerstvu pro místní rozvoj a na Ministerstvu zemědělství.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony