Cesta u Švýcárny v Jeseníkách se opravuje

28. června 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Lesy ČR - cesta Švýcárna

Cestu kolem chaty Švýcárna směrem na Červenohorské sedlo a Kouty nad Desnou v Jeseníkách rekonstruují Lesy ČR. Jak dnes přitom upozornila mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová, práce dočasně omezují turisty.
Kvůli krátkému vegetačnímu období je třeba cestu opravit během turistické sezóny. Více čtěte zde: https://lesycr.cz/tiskova-zprava/info-turisty-cyklisty-jesenikach-cesta-kolem-svycarny-se-bude-sezone-docasne-uzavirat-sledujte-web-i-facebook-lcr/

„Nyní se provádí výkopové práce, příští týden by mělo začít dláždění cesty. Na staveniště je kvůli bezpečnosti  vstup zakázán,“ říká Hana Komárková z Krajského ředitelství Lesů ČR v Šumperku. Pěší turisté mohou využít náhradní trasu po červené turistické značce přes Malý Jezerník nebo po modré značce Kamzík – Výrovka. Zbytek trasy z Petrovky na Červenohorské sedlo je přístupný.

Cyklisté to mají složitější. Část jediné povolené cyklomagistrály č. 6075 v CHKO Jeseníky se právě od Švýcárny po Petrovku opravuje. „Mohou tedy pronést kolo po značené trase pro pěší, ovšem upozorňujeme, že je většinou vedena po dřevěných lávkách přes mokřiny. Při větším počtu návštěvníků to může být nepříjemné, až nebezpečné,“ konstatovala Jouklová.

Stavební práce by měly skončit v říjnu.

Naše voda, foto Lesy ČR (cesta na Švýcárnu)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě