Český Těšín čekají kvůli opravě vodovodu výrazná dopravní omezení

6. června 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

opravy potrubí

Na rozsáhlá dopravní omezení se během letních měsíců musejí připravit řidiči v Českém Těšíně na Karvinsku. Důvodem je rekonstrukce kanalizačního a vodovodního řadu, na který je napojena část města, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Dorota Havlíková.

„Omezení pocítí všichni občané města i jeho návštěvníci, ať už jde o řidiče, chodce nebo uživatele hromadných dopravních prostředků. Ti všichni se musí připravit na změny a omezení v dostupnosti užívání jednotlivých komunikací,“ uvedl vedoucí oddělení dopravy Tomáš Hloušek.

Omezení začnou 19. června, kdy bude zhruba na dva týdny zcela uzavřen úsek silnice Karvinská mezi křižovatkou s ulicí Slezská a restaurací Na Brandýse. „Veškerá nákladní i tranzitní osobní doprava bude možná pouze po obchvatu města. Pro příjezd ke konkrétním adresám v okolí bude možno použít ulice Slezská a Ostravská,“ uvedla Havlíková. Zhruba od začátku prázdnin se pak dopravní omezení v Karvinské ulici přesunou blíže k centru města. Uzavřen bude úsek mezi ulicemi Komorní a Viaduktová. Znovu se počítá s úplnou uzávěrou a užitím objízdných tras.

Nejnáročnější část dopravních uzavírek přijde podle Hlouška na řadu od poloviny července a potrvá přibližně dva měsíce. „V té době bude pro veškerou dopravu uzavřena celá velká křižovatka ulic Jablunkovská, Frýdecká, Ostravská a Viaduktová. V této etapě předpokládáme zajištění vjezdu a výjezdu do centra jedním polem pod mostní konstrukcí, a to s jediným možným vjezdem i výjezdem na ulici Karvinská. Tento bude navíc šířkově omezen,“ popsal.

Dopravní omezení se dotknou i autobusové dopravy přes město. Informace bude město zveřejňovat na svých webových a facebookových stránkách. Po letošních úpravách kanalizace by silnice Karvinská a Jablunkovská měly v příštím roce dostat nový povrch.

ČTK, ilustrační foto archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Vodovody a kanalizace