Český pivní festival 2016 na pražské Letenské pláni bude trvat 17 dní

26. dubna 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

Český pivní festival Letná 2014

Český pivní festival 2016, který odstartuje v Praze na Letné už 12. května, potrvá až do 28. května 2016. Informovala o tom dnes ředitelka festivalu Šárka Vávrová.

Na festivalu budou čepována piva z desítek českých mikro, mini a středně velkých pivovarů výhradně do skla a bude o ně podle ředitelky velmi dobře pečováno. Pivní festivalové portfolio je doplněno o zastudena chmelenou tankovou festivalovou desítku a dvanáctku, uvařené speciálně u příležitosti Českého pivního festivalu 2016 v Královském pivovaru Krušovice. Kromě zlatavého moku ochutnáte česká vína, tradiční točené limonády a kávové speciality. Na festivalové zahrádce dokonce najdete i koktejlový bar.

Festivalové menu je tvořeno převážně tradiční českou kuchyní a servírováno na porcelán. V gurmánské rozmanitosti si každý den pochutnáte na mezinárodních delikatesách z Itálie, Španělska, Velké Británie nebo Ameriky. O víkendu do čtvrté hodiny odpolední probíhají pozdní snídaně, takzvané brunche. Doprovodný festivalový program propojí kulturu s gastronomií prostřednictvím hudebních vystoupení a workshopů s rozmanitou, převážně gastronomickou tématikou.

Základní informace:

  • Festival se bude konat na pražské Letenské pláni
  • Vypukne 12. května, trvat bude do 28. května 2016
  • Jednorázové vstupné je 100 Kč na všech 17 dní festivalu, můžete se libovolně vracet a již neplatit
  • Platby výhradně festivalovou kartou (dobíjení je možné jak platebními kartami, tak hotovostí), celý finanční zůstatek na festivalové kartě návštěvník dostane při odchodu zpět ve formě hotovosti
  • Ochutnat můžete pestrou škálu rozmanitých kuchyní a na 150 druhů piv
  • Čeká vás bohatý doprovodný program, živá hudba i zajímavé workshopy

Další informace na: http://www.ceskypivnifestival.cz/?media

Naše voda, foto Naše voda (2014)

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony