V Českém Brodu začne příští týden proplachování vodovodní sítě

2. března 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V období od 7. března do 10. dubna 2016 provedou vodohospodáři 1. SčV, a.s. pravidelné odkalování celé vodovodní sítě města Český Brod. Informovala o tom dnes mluvčí společnosti Kristina Blaszczyková.

Odkalování je proplach potrubí proudem vody, během kterého dojde k odstranění nečistot nahromaděných v potrubí a je nezbytné pro zajištění potřebné kvality pitné vody. „V průběhu odkalování může docházet ke krátkodobému zhoršení kvality pitné vody, proto bude průběžně v dotčených lokalitách, dle potřeby, zajištěno náhradní zásobení dodávek pitné vody cisternami.“ uvedla Blaszczyková.

Proplach sítě začne odkalováním přívodního řadu z úpravny vod Zahrady do města Český Brod ve dnech od 7.3 – 8.3 2016. V tuto dobu bude zároveň docházet k přerušování dodávek pitné vody v ulici Zahrady. Náhradní zásobení dodávky pitné vody zajistí vodohospodáři přistavením cisterny v ul. Zahrady před č.p. 571. „O přesném průběhu odkalování včetně určení místa přistavených cisteren budeme průběžně informovat obyvatele na webových stránkách společnosti www.1scv.cz, informace budou dostupné i na zákaznické lince 840 111 322“ dodala Blaszczyková.

Odkalování potrubí provádí vodohospodáři minimálně 2x ročně a je základním úkonem pravidelné údržby vodovodní sítě.

  1. SčV, a.s. je provozovatelem vodovodů a kanalizací v majetku obcí a měst na Příbramsku, Praze-západ a Praze-východ. Společnost zásobuje pitnou vodou 110 tisíc obyvatel a spravuje 777 kilometrů vodovodní sítě a 534 kilometrů kanalizačních stok. K lepší a dostupnější informovanosti zákazníků slouží zákaznické centrum v Příbrami a kontaktní místa v Sedlčanech, Mníšku pod Brdy, Říčanech, Českém Brodě a Jesenici a zákaznická linka 840 111 322.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace