Češi a Poláci budou spolupracovat v oblasti vod

20. dubna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

reka otava2

Česko a Polsko dnes podepsaly dohodu o spolupráci v oblasti vodního hospodářství podél hranic. Při příležitosti česko-polských mezivládních konzultací v Praze ji stvrdili ministři životního prostředí obou zemí Maciej Grabowski a Richard Brabec (ANO), podle něhož dohoda zrychlí společnou reakci při povodních nebo znečištění vodních toků.

Dohoda o spolupráci na hraničních vodách nahrazuje dosud platnou úmluvu o vodním hospodářství na hraničních vodách mezi Československem a Polskem z roku 1958. Podle českého MŽP nová smlouva více zohledňuje ochranu vod před znečištěním, ochranu jakosti a množství vod a ochranu před povodněmi. Dohoda také zřizuje Česko-polskou komisi pro hraniční vody.

„Podle té nové úmluvy bude významným způsobem řešena velmi rychlá reakce obou stran v případě ohrožení kvality povrchových i podzemních vod na hraničních tocích a aktivní spolupráce v případě výstavby protipovodňových opatření nebo reakce v případě nedostatku vody,“ přiblížil dohodu Brabec.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině