Časté poruchy na 109 let starém vodovodu v Ústí nad Labem budou minulostí

Aktualizováno 25. února 2014 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

Teplice Prurezna-foto SVS

Severočeská vodárenská společnost (SVS) začíná vyměňovat další stoletý vodovod. Uvedl to mluvčí SVS Jiří Hladík.

„V rámci naší investiční akce v Žukovově ulici bude zrekonstruován 109 let starý vodovod, na který je připojeno přibližně 250 obyvatel. Z celkové letošní částky na investice 1,25 miliardy korun SVS dává 75 procent, tj. téměř 950 milionů korun, právě na obnovu vodohospodářského majetku společnosti,“ řekl Bronislav Špičák, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti.

Stávající vodovod v Žukovově ulici zajišťuje nejenom zásobování přilehlých domů, ale i zokruhování distribuční sítě města Ústí nad Labem. Litinový vodovod z roku 1905 je inkrustován přes 20 % a časté poruchy jsou důvodem jeho rekonstrukce. V souběhu ve vzdálenosti cca 3 m od vodovodu vedená kanalizační stoka je v dobrém stavu a rekonstrukci nevyžaduje.

V rámci investiční akce SVS se použije litinové potrubí vnitřního průměru 80 mm s uzamknutelnými hrdlovými spoji, a to v délce 190,62 metrů. Součástí stavby, která bude provedena v otevřeném paženém výkopu, je přepojení stávajících vodovodních přípojek na trase. Napojení na vodovod bude realizováno pomocí navrtávaného pasu a šoupátka. Závěrem bude obnoven povrch komunikace v rozsahu dotčeném stavbou. 

Naše voda, ilustrační foto: SVS

Související rubriky: Vodovody a kanalizace