Část Přerova je bez vody, mráz poškodil potrubí

13. ledna 2017 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zhruba tisíc obyvatel Přerova se dnes ráno ocitlo bez pitné vody. Poruchu na vodovodu zřejmě způsobily mrazivé teploty, na opravách se intenzivně pracuje, řekla dnes ČTK mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová. Voda neteče v několika přerovských čtvrtích, bez dodávky pitné vody je i jedna z mateřských škol, nákupní centrum a tenisová hala. Opravy komplikuje zmrzlá zemina.

„Byli jsme informováni, že se porucha týká čtyř výškových dvanáctipatrových domů v ulici Sokolská, dále pak celého domu, který je znám pod názvem hokejka. Bez pitné vody je i mateřská škola stojící v této čtvrti a celá obchodní zóna v Lipenské ulici,“ uvedl přerovský primátor Vladimír Puchalský (Společně pro Přerov).

V ranních hodinách se porucha objevila i na druhé straně řeky Bečvy. Vodutak nemají ani lidé v ulici U tenisu a bez přísunu je i celá tenisová hala. Někteří si ještě stihli po upozornění natočit vodu alespoň do nádob, pro ostatní je před domy připravena cisterna, uvedla mluvčí radnice.

Pracovníci Vodovodů a kanalizací Přerov jsou v terénu a snaží se poruchy odstranit. „Na odstranění havárie se intenzivně pracuje, od rána se vytyčují podzemní sítě. Práce nám ale komplikuje zemina, která je zmrzlá až do 40 centimetrů,“ uvedl ředitel Vodovodů a kanalizací Přerov Miroslav Dundálek. Upřesnil, že například v Sokolské ulici byla zjištěna porucha na přípojce pro výměníkovou stanici, takže přípojka byla odstavena a práce na zprovoznění intenzivně pokračují.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Vodovody a kanalizace