Část Lanškrouna se letos dočká kanalizace

Aktualizováno 23. ledna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

130320132423

Číst Lanškrouna – Dolní Třešňovec se letos dočká kanalizace. Vybuduje ji za více než 24 milionů korun společnost Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí za přispění dotace ze Státního fondu životního prostředí. Část projektové dokumentace zaplatilo město, informovala ČTK Petra Brejšová z lanškrounské radnice.

Stavět se bude od dubna do září, na kanalizační síť se nově napojí 120 objektů a přibližně 300 lidí. Kanalizace bude ústit do stávajícího systému odvádění odpadních vod, který končí v městské čistírně.

Projekt se připravoval od roku 2008. Dolní Třešňovec je součástí aglomerace města Lanškrouna, která musí splnit povinné odkanalizování a čištění splaškových odpadních vod. Podle výrobně-technického náměstka vodáren Lubomíra Fiedlera firma získala dotaci 11 milionů korun, dalších 13 milionů zaplatí ze svých zdrojů.

Společnost Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí zásobuje vodou asi 75.000 lidí na Orlickoústecku a provozuje 156 kilometrů kanalizačních sítí. Města a obce vlastní 92 procent akcií, největší podíly mají Choceň, Letohrad, Lanškroun, Červená Voda a Jablonné nad Orlicí. Zbytek drží drobní akcionáři.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace