Část cyklostezky u ČOV Malenovice ve Zlíně je uklizená

31. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

MOVO úklid

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. (dále jen MOVO) se letos poprvé zapojila do akce „Ukliďme Česko“ zaměřené na dobrovolnické úklidy černých skládek, ale i drobného nepořádku z naší přírody a města. Připomíná to mluvčí MOVO Markéta Bártová.

V pátek 31. března se sešlo deset dobrovolníků z ČOV Malenovice, kanalizace a PV Zlín, správy budov a dispečinku, aby uklidili odpočivadlo u čistírny odpadních vod v Malenovicích na páteřní cyklostezce Zlín-Otrokovice. Pod heslem „Čisto na pracovišti i v jeho okolí“ se ráno vrhli do práce a odklidili trosky po požáru na odpočivadle a trávníku kolem něj, vysbírali odpadky po obou březích Dřevnice od odpočivadla směrem k mostu.

Za největší „úlovek“ při sběru odpadků z břehů řeky se dají označit rezavá stavební kolečka, která šikovně zatížila asi čtyřicítku plastových pytlů ve druhém velkokapacitním kontejneru. Za spolupráci děkujeme TS Zlín, za přistavení a odvoz dvou velkokapacitních kontejnerů. Tato akce společnosti MOVO podpořila hlavní zlínskou akci „Ukliďme Česko“, kterou pořádá CykloZlín a Magistrát města Zlína, která proběhne v sobotu 1. dubna. Dobrovolníci z řad široké veřejnosti budou uklízet páteřní cyklostezku z Prštného do Malenovic, a z Malenovic do Otrokovic zase dobrovolníci z Otrokovic organizovaní MU Otrokovice a dalšími.

Generálním partnerem celé akce je Nadační fond Veolia.

Naše voda, dokumentární foto: MOVO

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Statistiky a kauzy, Vodovody a kanalizace