Čachovice zprovoznily čističku odpadních vod za 27 milionů Kč

27. června 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

COV-Ricany

Obec Čachovice na Mladoboleslavsku zprovoznila novou čističku odpadních vod za 27 milionů korun. Většinu nákladů zaplatil Státní fond životního prostředí, středočeský Fond životního prostředí a zemědělství přispěl částkou jeden milion korun. ČTK o tom informovala mluvčí Středočeského kraje Nicole Mertinová.

Stavba nové čističky začala loni v dubnu, mohou se k ní připojit také okolní obce. „Čistička je vyprojektována i na kapacitu připojení kanalizace obcí Lipník a Struhy,“ uvedla Mertinová.

Do konce tohoto roku by měla být hotová i oprava čističky odpadních vod například v Lánech na Kladensku nebo v Kácově na Kutnohorsku. Cena projektu v Lánech přesáhne 40 milionů korun. Kromě modernizace umožní oprava čistírny napojit kanalizaci lánské části Vašírov. Investorem opravy jsou Vodárny Kladno – Mělník (VKM).

Rekonstrukce čistírny odpadních vod v Kácově na Kutnohorsku za přibližně 19 milionů korun už byla nutná, protože svou kapacitou nestačila a znečišťovala řeku Sázavu. Kvůli budování čističky se městys v minulosti zadlužil, nyní je už dluh vyrovnán.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace