Bývalý ředitel Povodí Moravy byl obviněn kvůli pochybným zakázkám

18. ledna 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Statistiky a kauzy

praskovani-prehrady-j-600x401

U brněnského městského soudu stanul tento týden bývalý ředitel úseku dotací Povodí Moravy Cyril Kopřiva. Informoval o tom  deník Mladá fronta Dnes s tím, že řediteli hrozí za porušení povinnosti při správě  cizího majetku až pětiletý pobyt za mřížemi.

Obžaloba mu klade za vinu, že v roce 2009 připravil Povodí o několik set tisíc korun, když uzavřel dvě nevýhodné zakázky na provzdušňování a sběr biomasy z Brněnské přehrady. Kopřiva dostal nejprve nabídku ceny za tyto práce od společnosti Asio. K následnému výběrovému řízení však již tuto brněnskou firmu nepřizval a smlouvy na oba kontrakty uzavřel s jinými dodavateli –firmami Metrostav a Ekostavby, které za aeraci přehrady a sběr biomasy požadovaly odměnu vyšší v řádech statisíců korun. Na provedení prací si pak obě společnosti navíc najaly právěAsio.

Kopřiva u soudu tvrdí, že se neprovinil. Argumentuje tím, že chtěl, aby zakázky prováděly ekonomicky silnější firmy, které by se s případnými komplikacemi při jejich realizaci dokázaly lépe vypořádat. Soudkyně líčení odročila na 2. února.

Zdroj: regionální mutace Mladá fronta Dnes – jižní Morava

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Statistiky a kauzy