Bylinky, koření a čaje provoní sobotní Jiřák

26. srpna 2013 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Voda a naše peněženka

bylinka pro příparvu čaj

Tuto sobotu 31. 8. 2013 můžete na farmářském tržišti „Jiřák“ zažít slavnost „Bylinky, koření a čaje“. Informoval o tom Jiří Sedláček z občanského sdružení Archetyp, které akci pořádá.

Nejrůznější bylináři a kořenáři ze všech koutů Česka vám nabídnou a rádi prodají mimo jiné sušené bylinkové a čajové směsi, koření z České republiky (například český kmín), ale i ze světa, bylinky v květináči, bylinkové mastičky, všelijaké čaje v čajovém baru anebo můžete navštívit bylinkové poradenství. To vše, ale mnohem více bude náplní této slavnosti na sklonku letních prázdnin.

Rádi si sušíte vlastní čajové směsi? Víte na co je dobrá máta nebo proč se po meduňce tak dobře usíná? Která bylinka je nejlepší pro dobré trávení a kdy se správně sbírají luční byliny? Na takové otázky můžete dostat odpověď právě na slavnosti Bylinek, čajů a koření.

Můžete se těšit na bylinkovou dílnu pro děti a dospělé s výrobou přírodní kosmetiky. K poslechu a tanci zahraje romská etno kapela Roberta Kováče. Na slavnosti na vás dále čeká: Bylinkové občerstvení, bylinkové sirupy, sladké pralinky, koření, biovíno, řezané bylinky, bylinková mýdla, pro radost šaty a sukně a také originální bižuterie. Obvyklé farmářské tržiště s českými potravinami především malých a rodinných farem bude otevřeno jako vždy od 8 do 14 hodin. „Myslím, že hodně lidí zajímají bylinky a jejich léčivá síla. Přirozeně tak navazujeme na jarní Bylinkovou slavnost, kde byly představeny bylinky v jejich raném stádiu. Nyní přichází období sklizně a sám jsem zvědav, co vše se z nich dá zužitkovat“, podotýká Sedláček.

Více informací najdete na www.farmarsketrziste.cz a na www.facebook.com/ftpraha

Naše voda

 

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka