Budějovický Budvar: Speciální pivo BUD je nejlepším silným ležákem na světě

3. října 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

Budvar restaurace 007

Speciální pivo BUD Premier Select získalo významné ocenění v 8. ročníku soutěže World Beer Awards, kterou organizuje britské vydavatelství Paragraph Publishing. Informovaly o tom parlamentní listy.

Mezinárodní porota ve čtyřech kolech slepých ochutnávek hodnotila vzorky rozdělené do 8 hlavních kategorií a 68 stylů. Celkem bylo letos přihlášeno přes 600 vzorků piva ze 30 zemí. Pivo BUD bylo vyhlášeno nejlepším světovým pivem v pivním stylu “silný ležák“ (“Strong Lager“) a získalo titul “World Best Strong Lager“.

“Pivu BUD se ve Spojeném království podařilo vylepšit úspěch z roku 2012, kdy v soutěži International Beer Challenge získalo stříbrnou medaili. Věříme, že ocenění pomůže při zvyšování prodeje tohoto mimořádného piva v řadě evropských zemí,“ říká sládek Budějovického Budvaru Adam Brož.

Speciální pivo BUD Premier Select má stupňovitost 16 a obsahuje 7,5% obj. alkoholu. Doba zrání trvá 200 dnů a je tak jednou z nejdelších u piv vyráběných v České republice. “Díky tomu má BUD mimořádné chuťové vlastnosti, v nichž je možné rozeznat medové tóny, vysokou plnost a sytou zlatavou barvu. Toto pivo doporučujeme především vyzrálejším a zkušenějším konzumentům, kteří by měli být starší než 21 let,“ dodává Brož. V Budějovickém Budvaru letos již po druhé uvařili také speciální várku piva BUD z čerstvého chmele. Pivo uvařené 3. září 2013 budou zákazníci moci ochutnat ve druhé polovině března 2014 ve vybraných českých restauracích.

Zdroj: www.parlamentnilisty.cz,  foto Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách