Budějovická Vodárenská věž se na Advent opět otevře veřejnosti

23. listopadu 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

Advent ve Vodárenské věži - leták

O nadcházejícím čase adventním se každou neděli od 12 do 16 hodin opět otevře Vodárenská věž v Českých Budějovicích. „Advent chceme zpestřit zejména dětem, a proto je žádáme, aby nám pomohly ozdobit vánoční stromek v areálu. Každý, kdo přinese vánoční ozdobu, dostane od nás dárek,“ přibližuje akci Jitka Kramářová ze společnosti ČEVAK, která se o tuto technickou památku stará.

Samotné prohlídky budou začínat každou celou hodinu, první ve 12 hodin a poslední prohlídka půjde v 16 hodin. Zároveň každá nedělní adventní prohlídka bude doplněna o překvapení. „Například 6. prosince bude provádět Mikuláš s čertem, 13. prosince vystoupí studenti Česko—anglického gymnázia s pásmem koled a koledy zazpívají také o týden později děti z pěveckého souboru Bárováček,“ upřesnila Jitka Kramářová.

Prohlídky jsou i nadále zdarma a lidé si je mohou rezervovat na www.vodarenskavez.cz., maximální počet na jednu prohlídku je 20 zájemců. „Na stejných webových stránkách také najdete časy jednotlivých vystoupení a další podrobnosti,“ doplnila Kramářová.

Vodárenská věž z roku 1724, která je zajímavou technickou památkou, byla doposud přístupná jen při výjimečných příležitostech, jako byly Dny památek nebo Dny evropského dědictví. Letošní novinkou jsou dvě videoprojekce, které návštěvníkům netradiční formou přibližují historické souvislosti a doslova je „vtáhnou do děje“.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace