V Bruntále začala třetí etapa rekonstrukce ČOV

27. září 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

cov-cisteni-vody-img_3882

Město Bruntál zahájilo největší investici do infrastruktury v letošním roce: třetí etapu rekonstrukce čistírny odpadních vod (ČOV) za více než 30 milionů korun. ČTK to dnes řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Rekonstruuje se vstupní soustava, usazovací nádrže nebo kalové hospodářství. Celou částku hradí město ze svého rozpočtu. Původní bruntálská čistírna odpadních vod byla dostavěna v roce 1986. V minulých letech se tam dělaly dvě důležité etapy rekonstrukce, při nichž bylo mimo jiné doplněno nebo vyměněno už nevyhovující technologické zařízení, elektromotorická instalace a systém měření. „Nyní zahájená třetí etapa modernizace ČOV Bruntál řeší rekonstrukci zbývajících částí, které předchozí etapy minuly. Jde tedy o komplexní rekonstrukci a modernizaci jak stavební a strojní části ČOV, tak části spojovacích potrubí, rozvodů a systému měření a regulace,“ uvedl Ondrášek.

Rekonstrukce bude trvat déle než rok, po ní bude následovat roční zkušební provoz. Všechny práce se dělají za plného provozu čistírny.

ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace