Brno řeší problém dostupnosti bruslení na Brněnské přehradě

10. ledna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

brnenska-prehrada

Zamrzlou hladinu Brněnské přehrady o víkendu zaplnily tisíce lidí. Jak ale informoval Brněnský deník, aby se mohli lidé dostat na led, museli cestou z přístaviště překonat zábradlí nebo seskočit ze schodů, které v zimě končí asi metr nad hladinou.

„Přijde mi zvláštní, že to město neřeší. K ledu musíme přenášet kočárek přes zábradlí,“ popsal svou zkušenost Brňan Petr Suchánek. Po upozornění Brněnského deníku Rovnost se magistrát bude změnou přístupu na zamrzlou hladinu zabývat. „Přístup k přehradě je problematický. Navážeme spolupráci s Povodím Moravy i Lesy města Brna. Zaúkoluji také úředníky z odboru vodního a lesního hospodářství,“ informoval včera náměstek primátora Martin Ander. Konkrétní opatření ale zatím neurčil. „Každopádně potom za přístup ponese odpovědnost město. Navíc přehrada není každý rok zamrzlá jako letos. V letních měsících zase hladina stoupne, to by mohlo vše zkomplikovat,“ upozornil.

Státní podnik Povodí Moravy, který má vodní dílo ve správě, však pohyb lidí na zamrzlé přehradě neschvaluje.„Vstup na ledovou plochu je na vlastní nebezpečí. Měření sice ukazují tloušťku ledu, ale ta není všude stejná. Žádné přístupy k přehradě neplánujeme,“ uvedl mluvčí Povodí Petr Chmelař.

Zdroj: Brněnský deník, ilustrační foto Povodí Moravy (Brněnská přehrada)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla