Brněnská firma OHL obnoví distribuci vody na Manhattanu

Aktualizováno 19. dubna 2012 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

Manhattan - repro internet

Jen několik měsíců po podepsání kontraktu na výměnu vodovodního potrubí mezi Brooklynem a ostrovem Staten Island  získala brněnská skupina OHL další vodohospodářskou zakázku na území města New York. Společnost OHL o tom informovala ve svém měsíčním zpravodaji.

Projekt, který bude realizovat dceřiná společnost Judlau, zahrnuje instalaci 13 500 metrů nových vodovodních trubek o průměru 30 až 122 cm do tunelu s průměrem 1,8 m. Celková investice dosáhne 182,12 milionu € (cca 2,9 mld. Kč).

Výstavba nového potrubí na dalším z newyorských ostrovů Manhattanu bude probíhat v částech Upper West Side, Midtown West, West Village a Little Italy, kde žije velké množství obyvatel a doprava je zde velmi koncentrovaná.

Podle OHL bude jedním z hlavních úskalí realizace minimalizování dopadu stavebních činností na veřejnost. Práce tak musí probíhat se zajištěním pěších vstupů do všech budov a zároveň s minimálním omezením dopravy a zásobování vodou. Stejný důraz bude kladen na přísné omezení hluku ze stavby. 

Zdroj: Měsíčník akciové společnosti OHL ŽS 03/12

 

Související rubriky: Vodovody a kanalizace