V Brně přibylo 38 km nové kanalizace, za 2 milardy

3. února 2014 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

130320132422

Dostavba brněnské městské kanalizace a její opravy, do níž byly investovány 2 miliardy korun, je hotová. Oznámil to mluvčí města Brna Pavel Žára.

Dvouleté období výkopů především v městských částech Tuřany, Žebětín, Ivanovice a Bohunice skončilo, úroveň životního prostředí v dotčených městských částech i v celém městě, zejména pak kvalita vodních toků protékajících městem, se výrazně zvýší. Zamezí se i znečišťování podzemních vod. Nová kanalizace také umožní další rozvoj jižní části města a stala se podmiňující investicí pro několik plánovaných vodohospodářských staveb. Byly rovněž vytvořeny podmínky, aby se na kanalizaci mohlo napojit více než pět tisíc obyvatel.

Stavba byla spolufinancována z evropských fondů. V plánovacím období Evropské unie 2007–2013 šlo o největší investiční akci v oblasti rozvoje vodohospodářské infrastruktury v ČR.

„Nová kanalizace má obrovský význam zejména pro rozvoj jižní části města a je velkým přínosem pro zlepšení životního prostředí v Brně. Je to i signál pro investory, kteří právě v této lokalitě plánují uskutečnit své investorské záměry, že jim město připravuje dobré podmínky v oblasti infrastruktury,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

„Jsem rád, že se po technické stránce dílo podařilo a byl splněn náročný časový harmonogram. Nyní se uleví občanům městských částí dotčených stavbou, kteří museli snášet každodenní nepříjemnosti s ní spojené. Všem děkuji za trpělivost,“ řekl první náměstek primátora Robert Kotzian.

Naše voda, ilustrační foto

Související rubriky: Vodovody a kanalizace