Břehy Moravy a Kyjovky uklidí na 120 dobrovolníků

30. června 2014 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině

morava-kromeriz2

Povodí Moravy, s.p. (PMO) ve spolupráci s Biosférickou rezervací Dolní Morava a Lesy ČR uklidí břehy řek Moravy a Kyjovky. Do úklidu, který se bude konat 7. července od 9 do 12 hodin, se zapojí celkem 120 dobrovolníků, uvedla mluvčí Povodí Gabriela Tomíčková.

Sběr odpadků na březích obou řek bude součástí akce River Jump! 2014. Jedná se o iniciativu podporovanou Evropskou unií v programu Mládež v akci, kterou za Českou republiku řídí Hnutí Brontosaurus. V rámci iniciativy se bude konat v Lanžhotě od 3. do 7. července akce pro 60 mladých lidí z Rakouska, Česka a Slovenska. Jejím cílem bude více informovat mladé lidi o životním prostředí. Jsou připraveny exkurze a workshopy s tématikou ochrany životního prostředí,  hudební večer nebo již zmiňovaný úklid břehů.

„Od akce očekáváme, že mladí lidé ze tří zemí získají nové informace o lužních lesích, udržitelném hospodaření v nich, dozví se něco nového o historii lužní krajiny na jihu Moravy a také trochu přispějí k jejímu úklidu,“ sdělil zástupce ředitele Biosférické rezervace Dolní Morava, o.p.s. Petr Čupa. Pracovníci PMO zajistí pytle na odpadky a následný odvoz odpadků na skládku.

Naše voda

Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině