Brabec zahájí v pondělí seminář o hospodaření s vodou

20. ledna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

VN Švihov starý most

Ministr životního prostředí (MŽP) Richard Brabec navštíví v pondělí 23. ledna Vysočinu. Informovala o tom dnes mluvčí MŽP Petra Roubíčková s tím, že Brabec při té příležitosti zahájí v Jihlavě seminář „Hospodaření s vodou v regionu, vodárenské nádrže“.

Uvedený seminář je zaměřen na vodní nádrž Švihov (nejvýznamnější vodárenská nádrž v ČR, která kromě Prahy zásobuje také střední Čechy i části jihočeské a východočeské). Poté ministr amíří k obcím Měšín a Ždírec u Jihlavy na prohlídku komplexně revitalizovaného údolí řeky Moravy z prostředků OPŽP.  V Telči spolu s odborníky MŽP, AOPK ČR, Alka WildLife, ČSO a zástupci Policie ČR na tiskové konferenci otevře téma nelegálního zabíjení volně žijících živočichů. A na tamním zámku slavnostně předá do rukou zástupců Geoparku Vysočina titul Národní geopark. Ten se stane v pořadí již osmým Národním geoparkem v ČR.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (vodní nádrž Švihov)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace