Božkov Vodka má třetí ochucenou variantu, tentokrát Vanilku

19. května 2014 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Podnikání s vodou a zákony

BV_Vanilka.jpg

Stock Plzeň připravil pro značku Božkov Vodka novou ochucenou variantu: Božkov Vodka Vanilka. Informoval o tom dnes mediální zástupce Stocku Jiří Janoušek.

Vanilková Božkov Vodka podle něj navazuje na úspěchy loňských novinek Božkov Vodka Limeta a Božkov Vodka Ostružina, které se již několik měsíců po premiéře staly nejprodávanějšími produkty ve své kategorii. „Segment ochucených vodek má mimořádný potenciál. Již v loňském roce rostly prodeje ochucených vodek v desítkách procent. Letos se podle našich odhadů jejich odbyt meziročně zdvojnásobí,“ uvedla marketingová ředitelka Stocku Kateřina Harris.

Velkou zásluhu na vynikajících výsledcích kategorie mají právě Božkov Vodka Limeta a Božkov Vodka Ostružina, které Stock Plzeň uvedl na trh loni v květnu. Již v říjnu se tyto dvě značky probojovaly na pozici číslo jedna v segmentu ochucených vodek s tržním podílem přesahujícím 48 %. „Věříme, že Vanilka tyto úspěchy dále podpoří,“ dodala Kateřina Harris.

Kompozice nové ochucené vodky byla zvolena podle aktuálních trendů. U zákazníků bodují především čiré produkty s přírodními složkami. Vanilková příchuť byla zvolena podle výsledků spotřebitelských testů, v nichž se hodnotilo celkem 7 možných chuťových variant. A právě ta vanilková vzešla z posudků konzumentů jako absolutně nejlepší.

Božkov Vodku Vanilka proto tvoří kombinace tradiční trojnásobně destilované Božkov Vodky a přírodního vanilkového aroma. To dodává nápoji typickou vůni a jemnou originální chuť, aniž by však potlačilo sílu a jiskru klasické vodky. Božkov Vodka Vanilka se vyrábí s obsahem 37,5 % alkoholu v balení 0,5 l a 1 litr. Lahev zdobí transparentní etiketa, která dává vyniknout čirosti nápoje. Vanilka nejlépe chutná vychlazená a je vynikající pro přípravu míchaných nápojů.

Naše voda, foto: Stock Plzeň

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony