Bouře splachovala silnice, sklepy i dětský tábor

Aktualizováno 4. července 2012 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině

bouřky udeřily na velkou část Česka

Celkem 34 lidí evakuovali hasiči v úterý odpoledne z dětského pobytového táboru ve vesnici Miskolezy na Náchodsku, kde se rozvodnil místní potok. Informovala o tom mluvčí krajských hasičů Martina Žahourková.

„Děti i vedoucí se prozatím přemístili do tělocvičny ve Chvalkovicích,“ řekla mluvčí.

Do několika obcí hasiči také během odpoledne po přívalových deštích vyjížděli odčerpávat vodu ze zatopených sklepů a odklízeli stromy a větve spadlé na silnice.

Následky bouřek a lijáků zaměstnávali hasiče i na Vysočině, v odpoledních hodinách vyjížděli v úterý už takřka třicetkrát.

„Nejvíce událostí evidujeme na Žďársku, tam jsme vyjížděli ve čtrnácti případech,“ uvedla mluvčí tamních hasičů Petra Musilová.

Nejčastěji hasiči čerpali vodu ze zatopených sklepů rodinných domů a objektů a čistili ucpané kanalizace. Ve Žďáru nad Sázavou čerpali vodu ze zatopených sklepů domů na ulici Mánesova nebo Smetanova.

„Druhým nejvíce postiženým okresem našeho kraje je Jihlavsko, tady hasiči zasahovali či stále zasahují u 10 událostí. Vodu ze zatopených sklepů několika rodinných domů čerpali na ulici Na Hliništi v Jihlavě, na ulici Nerudova v Polné nebo na ulici Nová v Lukách nad Jihlavou,“ sdělila dále mluvčí.

V Moravských Křižánkách na Žďársku blesk dokonce zapálil střechu rodinného domu. „S požárem v tuto chvíli bojuje pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Požár se zatím obešel bez zranění,“ doplnila Musilová.

Hasiči v několika případech odstraňovali také stromy popadané na silnice. Například na ulici Vlachovická v Novém Městě na Moravě nebo u Mělkovic.

V Přibyslavi na Havlíčkobrodsku zase voda vymlela svah a na silnici se sesunula půda, navíc tam byla poškozena svodidla, která hrozí svým pádem do silnice.

Zdroj: Požáry.cz

Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině