V Boskovicích vznikne nová vodárenská věž s rozhlednou

Aktualizováno 31. března 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

vodojem2

Vodárenská akciová společnost postaví na okraji Boskovic na Blanensku nový vodojem, jehož součástí bude i rozhledna. Projekt přijde na 10,5 milionu korun. S otevřením vyhlídky se počítá při zahájení turistické sezony v roce 2016. ČTK to řekla mluvčí firmy Iva Šebková. Společnost je regionálním provozovatelem vodovodů a kanalizací.

Věž je nutné postavit kvůli nízkému tlaku ve vodovodu na jednom z okrajů města. Její stavba se plánuje již od roku 2009. Půjde o kovovou stavbu, na jejíž vrchol povede schodiště pro turisty. Samostatný vchod do objektu budou mít vodaři.

„Rozhlednu bude po domluvě s Vodárenskou akciovou společností provozovat město. Projekt bude z větší části hrazen z dotací EU,“ řekl ČTK mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Lidé z věže uvidí krajinu Boskovické brázdy s četnými obcemi. Turisté z rozhledny uvidí historickou radniční věž, nad ní se tyčící zámek a na vrchu nad městem i zříceninu dříve mohutného boskovického hradu.

Boskovice jsou jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů na jižní Moravě. Jejich chloubou je vedle zámku a hradu také židovské město, westernový skanzen nebo arboretum Šmelcovna.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace