Blíží se uzávěrka registrací na konferenci „Odpad zdrojem 2017“

Aktualizováno 18. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

statik2-2-pro-asio.cz_200

Ve dnech 30. až 31. března proběhne v prostorách hotelu Fabrika v Humpolci v pořadí druhý ročník konference „Odpad zdrojem 2017“, věnovaný realizaci efektivního oběhového hospodářství na komunální úrovni.

Informuje o tom na svých webových stránkách hlavní organizátor akce, Institut Cirkulární Ekonomiky, z. ú (INCIEN). Konference pod záštitou Ministerstva životního prostředí a Ministerstva průmyslu a obchodu je určena primárně zástupcům samospráv (starostům či vedoucím pracovníkům odboru životního prostředí, příp. technických služeb), zástupcům asociací samospráv a asociací v oblasti staveb, nakládání s odpadem, vodou či energií. Na konferenci budou podle organizátorů přítomni i zástupci vlády, kontrolních orgánů, firem i neziskových organizací, kteří se podělí o své zkušenosti z praxe. Registrace na akci se uzavírá 24. března.

Na konferenci předvede mimo jiné své produkty i brněnská firma Asio nabízející zařízení, které přemění odpadní vodu z umyvadel, sprch či praček v energii na topení. Společnost Asio přitom nabízí čistírny a úpravny vod, stejně jako systémy na hospodaření s dešťovou vodou. O tom, že použitá voda nepatří nutně do kanálu a o tom, jak se dá v domácnostech, firmách i institucích využít, bude přednášet jednatel Asia Karel Plotěný. Na konferenci bude představen i chytrý systém evidence odpadů Econit, který mohou využít hlavně menší obce a města do 10 000 obyvatel. Stavební společnost Skanska například promluví o tom, jak ve stavebnictví efektivně využívat druhotné suroviny a jak stavět bez odpadu.

Podrobnější informace na: http://incien.org/odpad-zdrojem-2017/

Naše voda a byznys.ihned.cz, ilustrační foto ASIO (Čistírna odpadních vod AS-IDEAL PZV)

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace