Bioinstitut nabízí na YouTube instruktážní videa k nakládání s půdou

12. října 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

repka-pole-rosa-img_0210

Institut pro ekologické zemědělství a udržitelný rozvoj krajiny (Bioinstitut) přichází s nabídkou nových možností vzdělávání – na kanálu YouTube. Bioinstitut o tom informuje na svých webových stránkách.

Jednou z možností, jak získat údaje o kvalitě půdy, je takzvaná „rýčová metoda“. Více informací o ní se lze dozvědět v patnáctiminutovém video na youtube kanálu Bioinstitutu. V názorném instruktážním videu z dílny švýcarského výzkumného ústavu FiBL se můžete naučit hodnotit půdu pomocí několika krátkých testů, od odběru vzorku pomocí rýče, přes posouzení vrstev půdy, její barvy a vůně; prstovou zkoušku k hodnocení textury a struktury; určení obsahu vápníku; sledování růstu kořenů až po zkoušku shozem.

Podle Kateřiny Čapounové z České technologické platformy pro ekologické zemědělství je video výborným výukovým materiálem pro všechny zemědělce se zájmem o aplikaci šetrných postupů na orné půdě. Informace mohou ocenit nejen ekologičtí a konvenční zemědělci, ale také KPZ komunity, zahrádkáři či příznivci permakulturního zemědělství.

Všechny filmy jsou opatřeny českými titulky, které je před sledováním možné spustit ve funkci „nastavení“ v pravém dolním rohu videa. Více na http://www.bioinstitut.cz

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině